Yeni aktüelleme, yeni arabirim!

Yeni aktüelleme, yeni arabirim!

Microsoft, bir müddettir Xbox One için sarih renkli bir tema sunmayı tasarladığına dair işaretler veriyordu ve şirket en sonunda bu tema için ilk bakışı sundu. Bir Gamescom basın aktifliği sırasında Microsoft’un Xbox dayanakçı başkanı Mike Ybarra, gösterge tablosu için yeni ak temayı tanıttı ve bunun, bayağı Xbox 360 UI’sine oldukça benzediği söylenebilir. Ancak bu sarih renkli temanın bütün olarak ak olmadığı dikkat sürüklüyor; yalnızca var olan siyah temayı hoşlanmayan bireyler için sarih gri bir alternatif sunuluyor.

Yeni bir Xbox One arabirimi bu senenin ilerleyen zamanlarında sunulacak ve Microsoft, şu anda bu yeni temayı Xbox Insiders alpha çemberi içerisinde test ediyor. Yeni gösterge oturumu Microsoft’un Fluent Design dilinden izler taşıyor ve oyunları yerleştirmek için yeni bir “konut alanına” sahip.

Ayrıca Microsoft, hakimiyet kolu ile dolaşmanın daha basit olması için kılavuzda da farklılık yapıyor. Bunun yanı gizeme, sistemde var olan bazı uygulamalar daha süratli açılacak biçimde tertip edilmiş. Bu yeni “aydınlık tema”, Ekim ayında sunulması beklenen bir sonraki Xbox One aktüellemesi ile beraber kullanılabilir hale gelecek…

Cep telefonunuzu reel bir kent kılavuzuna dönüştüren Piri uygulamasını mercek altına aldık

Evvelki HaberBulut Bilişim Sistem Odalarını Yutacak Sonraki HaberGalaxy Note 8’den Beklenen Rekor Gelecek mi?

Yayınlanma Tarihi: 07 Eylül 2017