Yeni bulut teknolojileri sınıyor!

Yeni bulut teknolojileri sınıyor!

Microsoft’un geçenlerde hudutlu versiyon Project Scorpio Edition’ı ön siparişe açmasıyla artık kapımıza kadar gelen Xbox One X’in, mesele olmasından korkulan bir vaziyeti var. 4K çözünürlükte oyunculuk hakikat olmaya başlarken, Forza gibi bazı oyunların dosya ebatları feci derecede arkasıydı, misalin haberlere göre Forza’nın 100GB kadar indirme ebadı var.

Microsoft Müessesesel Başkan Yardımcısı Mike Ybarra, GamesRadar’la olan bir ziyaretinde, şirketinin bulutu kullanarak kullanıcıların depolama alanındaki tesiri eksiltme üzerinde araştırma yaptığını söyledi.

Anlatılana göre, şöyle çalışması beklenen bir teknoloji: Bir video akış hizmeti gibi, yalnız mesela bir PlayStation Now video akışını sağlamak kadar düz anlam değil, reyin veya uygulama “uslu” biçimde oyunun neresinin indirilmesi gerektiğine karar verip indirecek. En azından kuramda böyle.

Bunlar henüz yalnızca konseptler, ama Microsoft’un potansiyel problem üzerinde şimdiden çalışmaya başlamış olduğunu görmek neşelendirici. Bu arada Xbox One X, 7 Kasım’da piyasaya çıkıyor.

Cep telefonunuzu hakikat bir kent kılavuzuna dönüştüren Piri uygulamasını mercek altına aldık

Evvelki HaberiPhone İçin Apple Pencil Bombası! Sonraki HaberElon Musk: “Otopilota Güvenim Bütün”

Yayınlanma Tarihi: 11 Eylül 2017