Zekasına Güvenenlerin Oyunu: Trivia Crack

Trivia Crack Arjantin’de Etermax şirketi tarafından geliştirilmiş bir oyundur. Ios, Android ve Facebook üzerinden oynanabilmektedir. Oyun 2013 yılında piyasaya sürülmüş, 2014 Aralık ayında ise en çok indirilen oyun olma başarısını göstermiştir. Oyun ülkemizde 2015’in ikinci aralığında popülerlik kazanmaya başlamıştır. Oyun şimdilik 15’ten fazla dilde hizmet vermektedir.

Trivia Crack oyunun en önemli özelliği sosyal ağ üzerinden arkadaşlarınla ve dünya üzerindeki rastgele  kullanıcılarla oynanabilinmesidir. Trivia Crack bilgi yarışı oyunudur. Bilim, coğrafya, tarih, spor, sanat ve eğlence olmak üzere 6 farklı kategori altında binlerce sorudan oluşur.  Oyunun soru bankası yine kullanıcılar tarafından oluşturulur ve doğruluğu onaylanır. Bu bakımdan sorular sürekli güncel ve doğruluk oranı çok yüksektir.

Trivia Crack nasıl oynanır

Trivia Crack klasik ve meydan okuma olmak üzere iki seçenek sunmaktadır. Klasik oynamak isteyenler için; seçilen rakip ile yanlış cevaplayana dek sorular yanıtlanır ve her üç doğrunun ardından 6 kategoriden bir soru istenir. İstenen kategorideki soru da doğru cevaplanır ise o kategorinin anahtarı alınmış olunur. 6 anahtarı ilk tamamlayan kişi klasik oyunu kazanır. Ayrıca klasik oyunda sorular çarkıfelek sistemi ile otomatik olarak seçilir. Ancak çarkıfelekteki taç sembolü gelir ise 3 soruyu cevaplamayı beklemeden anahtarı direk alma şansına sahip olunabilir.

Meydan okuma oynamak isteyenler için; bu seçenekte kişinin belirleyebileceği veya rastgele sistemin belirleyeceği toplam on kişiye kadar rakip ile oynanır. Meydan okuma toplamda 12 sorudan oluşur. Sorulara en çok doğru cevap veren meydan okumayı kazanır. Ancak meydan okumada süre de çok önemlidir. Eşitlik durumunda en kısa sürede cevaplayan yarışmacı meydan okumayı kazanır.

Trivia Crack’da bilinmesi faydalı olabilecek bir kaç bilgi daha verelim size.

-Can:  Her saatte bir otomatik olarak dolar. Toplamda maksimum üç cana sahip olabilirsiniz. Her oyun için bir can gerekir. Fakat herhangi biri ile başlanan klasik oyunda yanlış cevapdan sonra tekrar oyun sırası size gelince ekstra cana ihtiyaç duymadan oyuna devam edebilirsiniz.

– Elmas: Trivia Crack’da kullanıcıya belli aralıklarla verilen ekstra promosyonlar vardır. Elmaslarınız sayesinde bu promosyonları geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

– Döndürme: Klasik oyun için geçerlidir. Çarkıfelek sonucu gelen kategoriyi beğenmezseniz döndürme hakkını kullanarak çarkıfelek tekrar döner.

– Altın: Oyunun en önemli promosyonudur. Oyun kazandıkça altın kazanılır. Toplanan bu altınlar sorular içerisinde bulunan joker haklarını kullanmak için harcanılabilir. Joker haklar ise şunlardır; çift cevap, iki yanlış seçeneğin çıkarılması ve soru atlamadır.

Yayınlanma Tarihi: 19 Mart 2017